Rezervasyonum

Türkiye'deki Doğal Gezi Yerleri ve Yürüyüş Noktaları

Türkiye'deki Doğal Gezi Yerleri ve Yürüyüş Noktaları

Pamukkale

Pamukkale'de bir sırtın kenarına tutunan çarpıcı beyaz kalsiyum havuzları, uzun zamandır Türkiye'nin en ünlü resimli kartpostal görüntülerinden biri olmuştur. Pamukkale, yüksek oranda çözünmüş kalsiyum bikarbonat içeren bir pınarın uçurumun kenarından akması, soğuyup sertleşmesi ve geride kalsiyum birikintileri bırakmasıyla oluşmuştur. Pamukkale

 

Kapadokya

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyanın en güzel manzaralarından biriyle buluştuğu yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihsel süreçte insanlar bu toprak sütunların içine evler ve kiliseler oyup fresklerle süsleyerek binlerce yıllık uygarlıkların izlerini taşımışlardır. Kapadokya

 

Türkiye'nin En İyi Yürüyüş Noktaları

Türkiye, onu dünyanın her yerindeki yürüyüşçüler için son derece ödüllendirici bir seçenek haline getiren olağanüstü niteliklerle kutsanmıştır. Ülke neredeyse tüm yıl boyunca güneş ışığı alır. Açık hava maceralarının tadını bol bol çıkarmak istiyorsanız, çok sayıda fırsat var.

 

Sörf, tekne gezintisi, yüzme gibi su sporları da dahil olmak üzere pek çok aktivite sunulmaktadır. Ülke, sıcak hava balonu uçuşlarıyla da ünlüdür; Bu, Türkiye'yi görmenin bir başka popüler yolu. Ancak mevcut senaryoya göre, Türkiye'de bir macera sporu olarak en popüler olanı yürüyüştür. Burada yürüyüşçüler için çok sayıda parkur var.

 

Dünyanın her yerinden tatilciler, ülkedeki en iyi parkurların tadını çıkarmak için buraya geldiler. Buradaki tur operatörleri, gezginler için bazı mükemmel yürüyüş tur programları sunuyor. Türkiye'nin yürüyüş parkurlarına gelen hem uluslararası hem de yerel birçok gezgin var.

 

Yürüyüş için özel olarak işaretlenmiş birkaç parkur vardır. Türkiye'nin her yerinde yürüyüşçüler arasında popüler olan bir dizi ünlü nokta var. Bunların tümü, manzara ve deneyim açısından en iyisini sağlar.

 

Likya Yolu, Kate Clow tarafından işaretlenmiş beş yüz kilometrelik bir parkurdur ve Fethive/Öludeniz'ten Antalya'ya doğru başlar. Bundan sonra Teke Yarımadası'na geçer. St Paul parkuru, Likya yolunu takip eden ve kuzeydeki St Paul Patikası'ndan başlayıp, Perge ve Aspendos'tan başlayıp, Kapadokya'nın Anadolu Platosu'ndaki Yalvaç'a uzanan bir parkurdur.