Rezervasyonum

Türkçe Gezi Rehberi - Türkiye'ye Seyahat

Türkçe Gezi Rehberi - Türkiye'ye Seyahat

Türkiye Hakkında

Asya ve Avrupa arasındaki geçit olarak adlandırılan Türkiye, güneybatı Asya'da Anadolu yarımadası ve Güneydoğu Avrupa'nın Balkan bölgesi boyunca uzanan Akdeniz'de yer alan bir Avrasya ülkesidir. Ege Denizi, Karadeniz, Marmara Denizi ve Akdeniz ile çevrilidir.

 

MÖ 9.000'den beri en önemli tarihi uygarlıkların geliştiği etkileyici bir ülkedir. Antik Hititler, Persler, Makedonlar, Romalılar, Bizanslılardan Osmanlılara kadar uzanan şehir, arkalarında muhteşem bir mimari, arkeolojik ve tarihi miras bırakmıştır.

 

Modern Türkiye, 1920 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş, laik ve demokratik bir Müslüman ülkedir ve o zamandan beri büyük değişimler geçirmektedir ve en dikkate değer olanlardan biri de hızlı ekonomik gelişimidir. Geleneksel ve İslam köklerine rağmen, kesinlikle batı yönelimli bir ülkedir ve bugün ülkenin daha fazla büyümesine izin verecek olan Avrupa Birliği'nin bir parçası olmaya aday olarak görülmektedir.

 

Ankara ve İstanbul (ekonomi başkenti) en önemli şehirler, birincisi muhteşem hazineler, camiler ve saraylar şehri, padişahlar ve gizemli haremler; ve Ankara ülkenin başkentidir.

 

Türk insanı çok sıcakkanlı ve misafirperverdir, birçok ırktan ve dinden insanı ağırlar, kesinlikle bu ülkede İslam ve Hıristiyanlık uyum içinde yaşar. Ziyaretçi yapacak düzinelerce şey bulabilir ve o zaman asla hayal kırıklığına uğramayacaklarını görebilir. Efes, Truva, Perge&Aspendos (Antalya), Konya ve daha pek çok ünlü tarihi antik kentler ziyaret etmek için çok ilginç yerlerdir.

 

Huzurlu limanları, sessiz bahçeleri, altın kumlu plajları, hareketli gece kulüpleri ve hareketli barları ile Türkiye, eğlence ve spor için de mükemmel bir yerdir. Ayrıca imrenilecek bir Akdeniz iklimine sahip, boşuna dört mevsimi bir arada bulabileceğiniz söyleniyor.

 

Türkiye Mutfağı

Türkiye KebaplarıTürk mutfağı, Akdeniz, Kafkas ve Arap esintileri taşıyor, ancak yavaş yavaş Asya, Avrupa da dahil olmak üzere birçok farklı tadı özümsüyor ve geleneksel mutfağı biraz daha çeşitlendirmeye izin veriyor.

 

Türkiye'de diyet temel olarak birkaç basit temel gıdadan (pirinç, sebze, ızgara veya kavrulmuş et ve balık, deniz ürünleri ve salatalar), bir avuç şifalı ot (sarımsak, kekik, kimyon, dereotu ve adaçayı) ile tatlandırılmış ve bol miktarda kalın Türk mutfağından oluşur. yoğurt. Türk yemeklerine özellikle iki malzeme hakim; patlıcan (patlican) ve kuzu (kuzu).

 

İçecekler

Türkiye, ağırlıklı olarak Müslüman bir nüfusa sahip olmasına rağmen, laik bir cumhuriyet olması, ülkenin alkollü içkiler düzenlemesine izin veriyor. Rakı, en popüler Türk ruhu ve Türkiye'nin milli içeceğidir. En çok tüketilen içeceklerden bir diğeri ise Efes Pilsen'in en popüler ve en ucuzu olan biradır, ancak bunun yanında başka etiketler de mevcuttur.